Het belastbaar voordeel van alle aard voor de terbeschikkingstelling van een woning wordt berekend op basis van het geïndexeerd kadastraal inkomen. De indexeringscoëfficiënt van het kadastraal inkomen voor het inkomstenjaar 2023 is bekend.
Voordeel van alle aard
De terbeschikkingstelling van een woning aan een werknemer of een bedrijfsleider vormt een belastbaar voordeel van alle aard.
Sinds 1 januari 2019 wordt het voordeel dat voortvloeit uit de terbeschikkingstelling van een woning vastgesteld op 100/60 van het geïndexeerde kadastrale inkomen, vermenigvuldigd met 2.
Het voordeel wordt verhoogd met 2/3 wanneer het een gemeubelde woning betreft.
Geïndexeerd kadastraal inkomen 2023
De indexeringscoëfficiënt van het kadastraal inkomen bedraagt 2,0915 voor het inkomstenjaar 2023 (onder voorbehoud van bevestiging door de FOD Financiën).
Ter informatie, de indexeringscoëfficiënt voor het inkomstenjaar 2022 bedroeg 1,9084.